IV Kongres Polskiego Towarzystwa Endokrynologii Ginekologicznej (PTEG)

13 maja 2017 roku w Poznaniu odbył się IV Kongres Polskiego Towarzystwa Endokrynologii Ginekologicznej (PTEG) Współorganizatorami Kongresu była Katedra i Klinika Endokrynologii Ginekologicznej UMP oraz Oddział Wielkopolski Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Tematyka kongresu dotyczyła bieżących tematów z  zakresu endokrynologii ginekologicznej takich jak : endometrioza, menopauza, zagadnienia hormonalne i metaboliczne w ciąży, hiperandrogenizacja, leczenie niepłodności, diagnostyka andrologiczna, antykoncepcja.
Wykładowcami na Kongresie byli zarówno goście zagraniczni jak i specjaliści z zakresu ginekologii i położnictwa,  endokrynologii , perinatologii i onkologii ginekologicznej z  Polski.
Wykład otwierający Kongres przedstawił Profesor Andrea Riccardo Genazzani  z Uniwersytetu w Pizie, Włochy, prezydent Międzynarodowego Towarzystwa Endokrynologii Ginekologicznej oraz Prezydent Europejskiego Towarzystwa Ginekologii. Drugim gościem zagranicznym był Profesor Stefano Luisi z Uniwersytetu w Sienie, Włochy, ekspert z zakresu endometriozy.
Konferencja  zgromadziła około 200 uczestników z całej Polski. Tematy przedstawiane przez wykładowców cieszyły się dużym zainteresowaniem  były na bieżąco dyskutowane.