Weź udział w badaniach dotyczących praw osób z niepełnosprawnością

Grupa badaczy z Polski, Czech i Serbii, którzy realizują badania w ramach projektu COST Action CA21123, Cancer- Understanding Prevention in Intellectual Disabilities (CUPID) (https://www.cost.eu/actions/CA21123/). Badania mają charakter ankietowy, są anonimowe i realizowane on-line. Obejmują studentów wszystkich lat kierunku pielęgniarstwo oraz kierunku lekarskiego w Polsce, Czechach i Serbii. Badania uzyskały zgodę Komisji ds. Etyki Badań Naukowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (Decyzja nr 14/2023) - plik

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w badaniach dotyczących praw osób z niepełnosprawnością intelektualną w obszarze opieki medycznej, poziomu akceptacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w opiece zdrowotnej oraz kompetencji do pracy z pacjentami z niepełnosprawnością intelektualną. Ich efektem ma być poprawa sytuacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w zakresie korzystania z usług medycznych w krajach europejskich. Czas, który jest potrzebny na wypełnienie ankiety to około 10 minut. Dane zbieramy do końca marca 2024 roku.

Link do badania dla studentów w języku polskim: tiny.pl/ckht7 Link dla studentów anglojęzycznych: tiny.pl/c2kn6

W przypadku zainteresowania wynikami badań, będziemy gotowi je przekazać w ciągu najbliższych czterech miesięcy.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt mailowy

(k.cwirynkalo@uwm.edu.pl) bądź telefoniczny (+48 606 141 691).