„Czerwona kartka dla cukrzycy”

17 i 18 marca 2018 r. odbył się I Ogólnopolski Halowy Turniej w Piłce Nożnej dla Dzieci z Cukrzycą - „Czerwona kartka dla cukrzycy” zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie dla Badań i Terapii Cukrzycy u Dzieci, którego Prezesem jest prof. dr hab. Piotr Fichna- Kierownik Kliniki Diabetologii i Otyłości Wieku Rozwojowego. Turniej odbył się pod patronatem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W imieniu JM Rektora prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego naszą Uczelnię reprezentowała Dziekan Wydziału Lekarskiego I prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska.

W tym roku  wielkopolskie drużyny pod nazwą Cukier-Asy zwyciężyły w obu kategoriach wiekowych (7-10 i 11-14 lat) Turnieju. Uczestniczyło 12 drużyn z całego kraju. Ci, którzy zajęli dalsze miejsca nie wyjeżdżali smutni z pięknej hali sportowej w Suchym Lesie, a wręcz zapewniali, że chcą spotkać się tam znowu. Turniejowi towarzyszyły pokazy i zabawy sportowe w różnych dyscyplinach z udziałem słynnych polskich sportowców (niektórzy też obarczeni cukrzycą): Ilona Mądra - koszykówka; Jeliński, Dylewska - wioślarstwo, Wojtala, Bosacki, Juskowiak - piłkarze, Ziółkowski - rzut młotem, Karmelita - iron-man. Współpatronami Turnieju były także: Polski Komitet Olimpijski, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera w Poznaniu. Wielkie wsparcie otrzymaliśmy od Gminy Suchy Las. Cieszymy się radością naszych podopiecznych, ale też dlatego, że wielkopolska diabetologia dziecięca nie ma łatwych warunków pracy a poprzez wielki rezonans społeczny wokół Turnieju udało się spektakularnie zwrócić uwagę na jej problemy. Znamy już datę następnego turnieju - 7 i 8 kwietnia 2019 r.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego przedsięwzięcia.