Album na 100lat Wydziału Lekarskiego

Szanowni Państwo,

Z dumą przedstawiamy Państwu najnowszą publikację „100 lat Wydziału Lekarskiego”. Album powstał pod redakcją prof. dr hab. Ewy Wender-Ożegowskiej oraz prof. dr hab. Anity Magowskiej w związku ze zbliżającym się Jubileuszem naszego Wydziału. Znajduje się w niej obszerne Kalendarium najważniejszych wydarzeń, które zapisały się na kartach naszej historii. Ciekawym fragmentem mogą być Rozmowy z Mistrzami, czyli przeprowadzone wywiady z Seniorami naszego Wydziału, którzy w interesujący sposób przedstawiają nam zmiany jakie zachodziły w kolejnych latach z ich perspektywy.

Kolejna część publikacji przedstawia Wydział Lekarski w czasach współczesnych. Znajdziecie tam Państwo informacje na temat prowadzonej dydaktyki, spraw naukowych czy studenckich. Dalej przedstawione są portrety wszystkich jednostek wchodzących w skład Wydziału na dzień 30.09.2019.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zachęcamy do lektury. Wierzymy, że jest to wspaniała pamiątka, która wskazuje nasze miejsce w historii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego. Niech ta lektura będzie ciekawą wędrówką przez wszystkie lata funkcjonowania naszego Wydziału, a za parę lat cudowną okazją do wspomnień.

Pamiątkowy Album został wydany przez Wydawnictwo Naukowe UMP. Serdecznie dziękujemy za pomoc, rady i zaangażowanie przy przygotowywaniu tej publikacji.

Książkę można zakupić w punkcie sprzedaży Wydawnictwa przy ul. Bukowskiej 70.