„Filozofia i psychiatria w poszukiwaniu wspólnego języka” - zaproszenie na kurs

'Filozofia i psychiatria w poszukiwaniu wspólnego języka”- zdalny kurs organizowany przez Fundację Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne w partnerstwie z Pracownią Filozofii Zdrowia Psychicznego w Katedrze Nauk Społecznych i Humanistycznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Kurs stanowi część projektu „Filozofia psychiatrii – podstawa systemu ochrony zdrowia psychicznego” realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Kurs „Filozofia i psychiatria w poszukiwaniu wspólnego języka” jest dedykowany studentom i studentom kierunków lekarskich, pielęgniarskich, nauk o zdrowiu i pokrewnych oraz rezydentom. Składa się z 8 spotkań online, będących połączeniem wykładów oraz ćwiczeń, odbywających się co tydzień w środę wieczorem lub sobotę. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce 14 maja, ostatnie 2 lipca. Udział w Kursie jest bezpłatny.

Koordynatorem Kursu jest dr hab. Marcin Moskalewicz (UMP). Do wykładowców należą m.in.: prof. Michael A. Schwartz (Texas A&M University), prof. Giovanni Stanghellini (University of Chieti), dr hab. Olga Sakson-Obada (UAM), dr hab. Andrzej Kapusta (UMCS) i dr Mira Marcinów (PAN).

Pełny program oraz informacja o rejestracji dostępne są na tej stronie: