I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży chorujących na cukrzycę w Piłce Nożnej

Z ogromną radością informujemy Państwa, że w dniach od 28-30 kwietnia odbyły się w Gnieźnie I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży chorujących na cukrzycę w Piłce Nożnej (afiliowane też przez PZPN).

Organizatorem tego wydarzenia był dr n.med. Andrzej Gawrecki i cały zespół Katedry i Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych, kierowanej przez prof. dr hab. Dorotę Zozulińską- Ziółkiewicz z WL2 naszego Uniwersytetu. W Mistrzostwach wzięło udział blisko 200 zawodników z całego kraju, w różnych kategoriach wiekowych.

Mam przyjemność pochwalić się że zespół Koleżanek i Kolegów z Kliniki Diabetologii i Otyłości Wieku Rozwojowego z naszego Wydziału przygotował trzy drużyny dzieci i młodzieży z cukrzycą do tych rozgrywek. Organizatorami tych przygotowań i opiekunami naszych zespołów podczas turnieju byli: dr n. med. Bogda Skowrońska, dr n. med. Witold Stankiewicz i lek. Jędrzej Nowaczyk jako kierownicy zespołów oraz wraz z nimi dr n. o zdr. Sabina Przewoźniak czuwająca nad glikemią naszych zawodników. Wszystkie zespoły zdobyły tytuły : 1 mistrzowski oraz 2 wicemistrzowskie. Poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki. Przede wszystkim, było to dla naszych młodych podopiecznych i ich rodzin wielkie radosne i mobilizujące przeżycie, pokazujące, że można „kopnąć cukrzycę” i żyć aktywnie mimo tej choroby.

Od uczestników, jak też od ich rodzin nadeszło wiele podziękowań. Wyrazy uznania dla organizatorów zostały przesłane również od "konkurencji" z innych ośrodków w kraju za tak udaną i pozytywną imprezę. Nasz Uniwersytet Medyczny także współ-firmował Mistrzostwa.

Olbrzymia podziękowania za wspaniałą organizację  składamy jeszcze raz zespołowi Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych.

Największą nagrodą za ten ogromny wysiłek organizacyjny jest na pewno radość tych małych pacjentów i podbudowanie wiary rodziców w możliwą dobrą przyszłość ich dzieci mimo cukrzycy.

Zdjęciowa Kronika Mistrzostw

prof. dr hab. Piotr Fichna