Immatrykulacja A.D. 2023

UROCZYSTOŚĆ IMMATRYKULACYJNA

Dnia 25 września A.D. 2023 odbyła się uroczysta Immatrykulacja. Uroczystość ta jest wieloletnią tradycją Wydziału Lekarskiego i zorganizowana została w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego znajdującego się przy Ul. Przybyszewskiego 37a.

Wszyscy studenci I roku Wydziału Lekarskiego  w obecności Prorektor ds. Dydaktyki prof. dr hab. Małgorzaty Kotwickiej, Dziekana Wydziału Lekarskiego prof. dr hab. Macieja Cymerysa oraz Władz Dziekańskich złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani na studenta.

Po oficjalnej i uroczystej części immatrykulacji odbył się tzw. Dzień Organizacyjny, podczas którego studentom zaprezentowano Władze Uczelni oraz studenci mieli możliwość zapoznania się z Opiekunami I roku. Każdej grupie studenckiej przedstawiony został także Tutor. Pani Prodziekan dr hab. Anna Mania krótko przedstawiła i omówiła  najważniejsze punkty Regulaminu studiów.

Na koniec zgodnie z tradycją odbyła się loteria bonusowa, w której studenci wylosować mogli nagrody w postaci dodatkowych punktów do egzaminu lub możliwość odbycia dyżurów. Nie brakowało także w puli nagród kubków z logo Uniwersytetu oraz atlasów anatomicznych.

A oto kilka zdjęć z tej uroczystości