Kurs dla Doktorantów i Nauczycieli Wydziału Lekarskiego I

Zapraszam Państwa do udziału w kursie "Podstawy Edukacji w Medycynie”, który stanowi odpowiedź na potrzeby zgłaszane rokrocznie przez naszych młodych pracowników nauki, którzy stają przed jakże trudnym zadaniem prowadzenia zajęć dydaktycznych w medycynie.

Kurs, w którym będziecie Państwo uczestniczyć, ma na celu nie tylko zwiększenie skuteczności nauczania, ale i zainteresowanie Państwa nowoczesnymi metodami dydaktycznymi. Wprowadzenie do kursu będzie realizowane jako zajęcia e-learningowe, natomiast zasadnicze szkolenie odbędzie się w formie warszatów w ramach czterech modułów zagadnień.

Kurs ten jest kursem obowiązkowym dla studentów studiów doktoranckich, natomiast zachęcam wszystkich Państwa zainteresowanych dydaktyką do „zaliczenia” wersji e-learningowej tego kursu, może pomoże on Państwu w spojrzeniu w sposób nieco unowocześniony na proces dydaktyczny.

Edukacja w medycynie to bowiem, nieodłączna część praktyki klinicznej, ale także dynamicznie rozwijająca się dziedzina badań naukowych.

Zapraszam na zajęcia i życzę Państwu w imieniu swoim,

jak i Zespołu, który przygotował dla Państwa ten kurs owocnej pracy !

Prof. dr hab. Ewa Wender- Ożegowska

Dziekan Wydziału Lekarskiego I

Kurs ten będzie składał się z dwóch części:

1. część zdalna:
    • materiały informacyjne, plan zajęć , regulamin kursu dostępny od 26.09.2016 od godziny 10:00
    • ankieta początkowa09.2016 godzina 21:00-22:00
    • materiały edukacyjne10.2016 od godziny 10:00 do 14.10.2016 do godziny 20:00
    • forum od 01.10.2016 od godziny 10:00 do 08.10.2016 do godziny 20:00
    • test po części zdalnej 15.10.2016 godzina 21:00-22:00
  2. część warsztatowa:
    • warsztaty będą odbywały się w 4 modułach:
      • MODUŁ 1: NAUCZANIE W MAŁYCH GRUPACH
      • MODUŁ 2: PROFESJONALIZM I KOMUNIKACJA
      • MODUŁ 3: METODY OCENY EFEKTÓW NAUCZANIA KLINICZNEGO
      • MODUŁ 4: e-LEARNING I EGZAMINOWANIE

Zajęcia warsztatowe będą odbywały się w dniach 17-21.10.2016 w godzinach od około 16:00-20:00

Zajęcia kończą się zaliczeniem.

Szczegółowy program zajęć oraz podział na grupy warsztatowe będzie umieszczony na platformie sOlat. Dostęp do platformy poprzez Wisus.

Osoby do kontaktów:

Jednocześnie informujemy, że dostęp do materiałów edukacyjnych z Podstaw Edukacji Medycznej dla Pracowników dydaktycznych i naukowo dydaktycznych Wydziału Lekarskiego 1 będzie poprzez system Wisus -systemy-POlat od dnia 05.10.2016.