Stypendia przyznane !

We wtorek 12 grudnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyła się uroczystość przyznania tych szczególnych wyróżnień.

Stypendia naukowe przyznawane są od 2007 roku. Otrzymują je uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci szkół wyższych. To wyróżnienie dla osób, które osiągnęły znaczący sukces związany z edukacją i nauką. Stanowi zachętę i motywację do dalszego rozwoju naukowego. W tym roku stypendium zostało przyznane 132 osobom – 45 uczniom i 87 studentom – W TYM AŻ 30 POCHODZI Z WYDZIAŁU LEKARSKIEGO !

Nagrodzeni są laureatami i finalistami olimpiad oraz konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Biorą udział w wielu projektach naukowo-badawczych, seminariach i konferencjach, są autorami prac naukowych i artykułów. Podczas uroczystej gali stypendyści otrzymali również dyplomy i książki z poezją Wisławy Szymborskiej, ponieważ rok 2023 został ustanowiony przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego rokiem noblistki.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!