Uwaga studenci 3 i 4 roku kierunku lekarskiego

Uwaga studenci 3 i 4 roku kierunku lekarskiego  - Specjalność wybrana VI rok

lub praktyki wakacyjne na Uniwersytecie w Edynburgu w okresie

od czerwca 2021 do grudnia 2021.

W ramach współpracy z Uniwersytetem w Edynburgu istnieje możliwość ubiegania się o realizację specjalności wybranej dla studentów 6 roku lub obowiązkowej praktyki wakacyjnej po roku 5. Czas trwania praktyki to 4 tygodnie. W przypadku specjalności wybranej,  zostaną zaliczone 4 tygodnie, student będzie musiał odrobić w naszej uczelni jeszcze 2 tygodnie.

Niezbędne warunki jakie należy spełnić to: średnia ocen ze wszystkich ukończonych lat studiów - min. 3,8 oraz bardzo dobra znajomość języka angielskiego:

QUALIFICATION/TEST

MINIMUM SCORE

IELTS

7.5 in each component

TOEFL-internet bases test (iBT)

110 minimum score (with 25 in each section)

IGCSE English (First Language)

Grade B

Cambridge Certificate of Proficiency in English (CPE)

Grade B or higher (alternatively 191 overall with 191 in each component)

Cambridge Certificate in Advanced English (CAE)

Grade A (alternatively 191 overall with 191 in each component)

Completed Degree from an English speaking country (as categorised by the UKVI)

Both teaching and examinations must be in English.  Letter of confirmation required from University – must be dated within 3 years of the start of the elective placement

International Baccalaureate

English at higher or standard level. Grade 5 within the last 3.5 years.

Studenci, którzy nie posiadają oficjalnego certyfikatu mogą przystąpić do testu on-line na OLAT (informacja emialowa została wysłana, proszę postępować zgodnie z instrukcją),  który pozwoli nam ocenić poziom znajomości języka. W ramach naszej uczelni przewidujemy zorganizowanie kursu (częściowo płatnego) oraz  certyfikowanego egzaminu językowego na etapie późniejszym.

Studenci zainteresowani ofertą powinni złożyć:

Zainteresowanych studentów prosimy o składanie dokumentów w Dziale Współpracy Międzynarodowej i Integracji Europejskiej, ul. Fredry 10, pokoje 116 i 122 w godz. 8:00 – 15:00 do dnia 9 marca 2020.

W przypadku pytań prosimy o kontakt  pod adresem email: braducha@um.edu.pl

Zakwalifikowani studenci pokrywają we własnym zakresie opłatę za praktykę w kwocie 250GBP oraz koszty pobytu i podróży.

UWAGA:

Istnieje możliwość otrzymania stypendium Polish School of Medicine Memorial Fund (400GBP), które pokryje opłatę za praktykę i  skromne zakwaterowanie.

W uzasadnionych przypadkach - sytuacja materialna studenta -  Prorektor ds. Organizacji i Współpracy z Zagranicą może przyznać dofinansowanie z funduszy własnych.

Obie drogi dofinansowania praktyki mogą zostać rozpoczęte dopiero po zakwalifikowaniu na praktyki przez Uniwersytet w Edynburgu.

Lista dostępnych klinik i terminów poniżej.
Lista klinik i terminów