Wykłady otwarte Profesora Gernota Desoye

W dniach 19-20 lutego 2018 roku, na zaproszenie Kierownika Kliniki Rozrodczości prof. dr hab. Ewy Wender- Ożegowskiej, studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu mieli możliwość uczestniczenia w seminariach i wykładach prowadzonych przez światowej sławy eksperta w dziedzinie biologii rozrodu i wpływu łożyska na rozwój i wzrastanie płodu w ciążach powikłanych cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym i otyłością, profesora Gernota Desoye z Uniwersytetu z Grazu.
Spotkanie było doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu biologii komórki, ginekologii i położnictwa oraz mobilizacją i natchnieniem do dalszej pracy i rozwoju naukowego.
Pan Profesor Gernot Desoye miał możliwość zwiedzić Uczelniane Centrum Aparaturowe oraz Katedrę i Zakład Histologii Uniwersytetu Medycznego. Wyraził wielkie uznanie dla tych jednostek, a pośrednio dla możliwości badań naukowych, jakie stwarza nasza Uczelnia.
Szkoda, że tak mało studentów i młodych pracowników nauki skorzystało z możliwości wysłuchania tych wykładów i dyskusji prowadzonej na najwyższym naukowym poziomie.