Zasady zaliczania praktyk wakacyjnych w roku akademickim 2019/2020

Szanowni Państwo,
W związku z licznymi zapytaniami poniżej zamieszczamy zasady zaliczenia praktyk wakacyjnych w roku akademickim 2019/2020:

1. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy praktyki wakacyjne będą mogły być realizowane w zwykłym trybie w miesiącach lipcu i sierpniu 2020. Z tego względu czynności administracyjne związane z wystawianiem skierowań na praktyki zostały zawieszone do ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej.
  2. Studenci aktualnie zaangażowani w wolontariat będą mieli zaliczoną tę formę pracy na poczet praktyk wakacyjnych. Do zaliczenia wolontariatu w ramach praktyk potrzebne będzie podanie, kopia umowy o wolontariat, pisemne poświadczenie czasu spędzonego na wolontariacie, opis czynności wykonywanych podczas wolontariatu.
  3. Dopuszcza się pracę w ramach wolontariatu w miejscu zamieszkania jeśli znajduje się ono poza Poznaniem. Uczelnia nie pośredniczy w załatwianiu formalności podczas tej formy wolontariatu.
  4. Studenci nie uczestniczący w wolontariacie, którym nie uda się zrealizować praktyk wakacyjnych w lipcu i sierpniu z uwagi na aktualna sytuację epidemiologiczną, będą mieli warunkowo zaliczony rok akademicki 2019/20, a praktyki będą mogli realizować podczas kolejnego roku akademickiego podczas przerw w zaplanowanych zajęciach lub w godzinach popołudniowych.